українська
українська
Еллі, пацієнтка з хворобою Гоше
 

Дізнайтеся про хворобу Гоше

Загальна інформація про хворобу

Що таке хвороба Гоше?

Хвороба Гоше – це рідкісна хвороба, яка може вражати як чоловіків, так і жінок. Це генетично обумовлене захворювання: це означає, що воно успадковується дітьми від батьків. Хвороба отримала свою назву на честь французького лікаря Філіппа Гоше, який уперше її описав в 1882 році.1

Зображення

Хвороба Гоше може мати різноманітні прояви: від помірних до тяжких. У людей з легкими та помірними проявами хвороба може залишатися непоміченою довгий час. У людей ж з тяжкими формами хвороби Гоше, перші прояви хвороби можуть початися незадовго після народження.

Однією з найпоширеніших проблем на ранньому етапі є великий розмір живота через збільшення селезінки ― органу, що бере участь у формуванні імунітету, допомагає утворювати та утилізувати клітини крові.

Іншими розповсюдженими симптомами при хворобі Гоше є болі в кістках і суглобах, відчуття втоми, кровотечі та схильність до утворення синців. Хвороба може також вражати печінку, легені і головний мозок.

Попри те, що хвороба Гоше є невиліковною, існують лікарські засоби та методи лікування, що послаблюють прояви хвороби і дозволяють пацієнту жити звичайним життям.

MAT-UA-2101034

10.08.2022