українська
українська

Незалежно від того, які у Вас симптоми, Вам слід знати, як потрібно їх обговорювати, та приходити на візит до свого лікаря підготовленим.

Спілкування з Вашим лікарем

Можливість відверто обговорювати симптоми зі своїм лікарем є важливою частиною роботи у напрямку встановлення діагнозу – незалежно від того, маєте Ви симптоми захворювання м'язів чи щось інше. Це може виглядати як проста задача, але вона може потребувати більш ретельної підготовки, ніж Вам може здаватися. В умовах обмеженого часу опис специфічного характеру симптомів та обговорення усіх доступних для Вас варіантів може виявитися дуже складним. Щоб допомогти Вам і Вашому лікарю у спільній роботі для отримання максимальної користі за той час, який у Вас є, ми пропонуємо Вам кілька корисних порад.

Приходьте на візит підготовленим

Якщо Ви прагнете отримати максимальну користь за той час, який у Вас буде на Вашому візиті, одним з найбільш вдалих Ваших рішень буде прийти на візит підготовленим. Запишіть усі Ваші приводи для турбування і питання, перш ніж приходити до лікаря, та звіряйтеся з ними під час Вашого візиту.

Визначте пріоритетні приводи для турбування

На жаль, у Вас не завжди може бути достатньо часу для детального обговорення усіх Ваших приводів для турбування. Продумайте, які речі є найбільш важливими для Вас, та зосередьте на них свою увагу у першу чергу.

Візьміть з собою друга або члена родини

Візьміть з собою людину, яка може підтримати Вас під час візиту і впевнитися у тому, що Ви повністю розумієте усе, що говорить Вам лікар.

Запитуйте

Якщо Ви не зовсім розумієте, про що говорить Ваш лікар, запитуйте, поки Ви не відчуватимете впевненість, що Ви добре все розумієте.

Не бійтеся попросити призначити Вам ще один візит

Якщо Ви відчуваєте, що у Вас було недостатньо часу, щоб обговорити усе, що Вас турбувало, Ви завжди можете попросити призначити Вам ще один візит. Це може дати Вам більше часу для детального обговорення Ваших симптомів.

Розуміння Ваших симптомів

Незалежно від того, які саме симптоми Ви маєте, важливо, щоб Ви не поспішаючи обдумали, як саме вони впливають на Ваше самопочуття і як вони можуть змінюватися з часом, щоб Ви могли точно описати їх Вашому лікарю. Пам'ятайте, що Вам потрібно бути якомога більш специфічним та приділяти увагу деталям. Ви можете використовувати наші рекомендації для обговорення для уточнення Ваших думок і записування їх на папері; крім того, ведення щоденника може допомогти Вам відстежувати, як Ваші симптоми можуть змінюватися з часом. Ви можете захотіти запитати себе:

  • Де розвиваються мої симптоми? 
  • Як саме вони впливають на моє самопочуття? 
  • Чи стають вони більш або менш вираженими? 
  • Протягом якого часу вони у мене присутні? 
  • Як вони впливають на моє повсякденне життя?
  • Коли я помічаю їх найбільше?
  • Чи є у мене які-небудь інші симптоми?

Захворювання проксимальних м'язів є рідкісними станами, що означає, що вірогідність того, що у Вас саме таке захворювання, є низькою. Незалежно від того, що саме викликає Ваші симптоми, приділення часу для того, щоб зрозуміти їх та продумати, як ефективно повідомити про них Вашому лікарю, допоможе Вам просунутися у напрямку визначення їхньої причини. Якщо Вас турбує, що у Вас можуть бути які-небудь із симптомів захворювань проксимальних м'язів, не поспішайте і скористайтеся нагодою дізнатися більше.

Перевірте ваші симптоми