українська
українська

Труднощі піднімання предметів або тримання їх у руках можуть мати багато причин. Прочитайте більше про слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів.

Слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів

Якщо Ви помітили, що Вам стає важче піднімати руки, це може бути обумовлене слабкість м’язів рук або слабкістю м'язів плечових суглобів. Однією з можливих причин може бути рідкісне захворювання проксимальних м'язів.2

Повернутися для вивчення інших симптомів

Що саме роблять м'язи Ваших рук та ділянки плечових суглобів?

Плечовий суглоб і верхня частина руки разом формують один з найбільш рухливих і гнучких суглобів в організмі людини, що дозволяє рухи на усі 360˚. Гнучкість, яка забезпечується цим суглобом, робить його один з найбільш вразливих до травмування, що може призводити до м'язової слабкості.1 Проте у ряді випадків слабкість у цих групах м'язів може бути не пов'язаною із травмою. Однією з ситуацій, хоча і рідкісною, може бути м'язова слабкість, обумовлена захворюванням м'язів.

Як слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів стосується захворювань м'язів?

Слабкість проксимальних м'язів (тих м'язів, які знаходяться найближче до Вашого тулуба), в тому числі слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів, може бути симптомом кількох захворювань м'язів.2 Наприклад, при поліміозиті слабкість у руках та слабкість м'язів плечових суглобів, а також слабкість м'язів ділянки кульшових суглобів і стегон може виникати протягом кількох тижнів або місяців.3 У випадку поліміозиту м'язова слабкість може супроводжуватися болем, але це не обов'язково.

Оскільки може бути багато причин для виникнення слабкості рук і ділянки плечових суглобів, в тому числі ряд захворювань м'язів, встановлення точного діагнозу може бути складною задачею і потребувати певного часу. Ведення записів про те, як Ви себе почуваєте, та продумування, як Вам ефективно обговорювати Ваші симптоми з лікарем, може бути важливим внеском, що допоможе лікарям диференціювати різні можливі діагнози. При діагностуванні захворювань м'язів симптоми, які здаються не пов'язаними один з одним, можуть мати велике значення.

Як може проявлятися слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів?

Слабкість м’язів рук може проявлятися різними ознаками, наприклад:

  • Труднощі при підніманні предметів
  • Труднощі при підніманні рук над головою
  • Відчуття слабкості при митті волосся
  • Випинання лопаток (крилоподібні лопатки)

Підготуйте свій звіт про
симптоми

Розуміння Ваших симптомів і того, як вони можуть бути пов'язані один з одним, може бути важливою частиною встановлення діагнозу Вашим лікарем.

Заповніть наш опитувальник, щоб визначити важливу для Вас інформацію, та підготуйте свій індивідуальний звіт, який Ви можете використовувати для обговорення своїх симптомів з лікарем.

Почати

Корисні посилання 

Список літератури

  1. Shoulder anatomy and physiology. Available from: https://www.encyclopedia.com/sports/sports-fitness-recreation-and-leisure-magazines/shoulder-anatomy-and-physiology. Last accessed August 08, 2022.
  2. Muscle diseases. Available from: https://www.nni.com.sg/PatientsandVisitors/Conditions-Treatments/Pages/Muscle-Diseases.aspx/. Last accessed August 08, 2022.
  3. Polymyositis, Available from: https://www.mda.org/disease/polymyositis/signs-and-symptoms. Last accessed August 08, 2022.
  4. Manganelli F and Ruggiero L. Acta Myologica 2013;32:82-84.
  5. Mary et al. Orthop Traumatol Surg Res. 2017;104(1):S89-S95.
  6. Martin RM and Fish DE. Curr Rev Musculoskelet Med. 2008;1: DOI 10.1007/s12178-007-9000-5.

Перевірте ваші симптоми