українська
українська

Біль у м’язах і м'язові судоми є можливими симптомами при деяких рідкісних захворюваннях проксимальних м'язів. Ознайомтеся з інформацією про інші симптоми і як вони пов'язані один з одним.

Біль у м’язах

Що може призводити до виникнення болю у м’язах?

У організмі людини міститься більш ніж 630 окремих м'язів, що становить приблизно 45% від маси тіла у дорослих людей.1 М'язовий біль у цій системі може мати широкий спектр причин, такі як локалізований глибокий м’язовий біль через фізичну травму або розлите ниття у тілі при грипі, і часто самостійно минає через деякий час.2,3 Технічний термін для м'язового болю – «міалгія».1

Як біль у м’язах стосується захворювань м'язів?

Біль у м’язах, що виникає у пацієнтів із захворюваннями м'язів, може бути дуже різним. При деяких захворюваннях м'язів біль виникає як безпосередній наслідок цього стану. Наприклад, у випадку поліміозиту запалення може призводити до болю в уражених ділянках або їхньої болісності на дотик.6 Або ж захворювання, які уражують механізми, за допомогою яких м'язові клітини виробляють енергію, можуть обумовлювати виникнення м'язових судом і болю, пов'язаних з фізичним навантаженням.5,7 Біль у м’язах часто супроводжується рядом інших симптомів при захворюваннях проксимальних м'язів.

Можливо, це може здатися дивним, але деякі захворювання м'язів, які можуть призводити до зменшення м'язової маси, не обов'язково безпосередньо пов'язані з м'язовим болем, наприклад у випадку м'язової дистрофії Дюшена.4 Проте пацієнти з м'язовими дистрофіями все ж можуть відчувати біль через зміни у поставі та у навантаженні на суглоби.5

Біль може проявлятися у різних формах, наприклад:4,5

 • Відчуття ниючого болю у всьому тілі 
 • Локалізовані чутливі точки
 • Важкий біль і скорочення м'язів після фізичного навантаження (судоми)
 • Припухлість
 • М’язові спазми
 • Безпричинна біль у м'язах

Важливо пам'ятати, що біль у м’язах може викликатися широким спектром причин і вірогідність мати захворювання м'язів є низькою. Тим не менш, Вам слід звернутися до свого лікаря, якщо Ви стурбовані Вашими симптомами.

Підготуйте свій звіт про
симптоми

Розуміння Ваших симптомів і того, як вони можуть бути пов'язані один з одним, може бути важливою частиною встановлення діагнозу Вашим лікарем.

Заповніть наш опитувальник, щоб визначити важливу для Вас інформацію, та підготуйте свій індивідуальний звіт, який Ви можете використовувати для обговорення своїх симптомів з лікарем.

Почати

Корисні посилання 

Список літератури

 1. Villiger PM and Schoser B. J Rheumatol. 2015;74(6):488-489.
 2. Sprains and strains. Available from: https://www.nhs.uk/conditions/sprains-and-strains/. Last accessed August 08, 2022.
 3. Flu. Available from: https://www.nhs.uk/conditions/flu/. Last accessed August 08, 2022.
 4. Henrikson KG. Eur J Appl Physiol. 1988;57:348-352.
 5. Petty R. J Neurol Neurosurg Psychiatry. 2003;2003:74(suppl II):ii38-ii42.
 6. Polymyositis signs and symptoms. Available from: https://www.mda.org/disease/polymyositis/signs-and-symptoms. Last accessed August 08, 2022.
 7. Di Lorio G et al. Acta Myologica. 2011;30(3):200-202.

Перевірте ваші симптоми