Вхід для лікарів

українська
українська

Генетика та епідеміологія

Частота виникнення і поширеність захворювання

Хоча хвороба Гоше є рідкісним захворюванням, вона є однією з найбільш поширених лізосомальних хвороб накопичення, так само як і хвороба Фабрі.

Тип 1 (ненейропатичний) є найчастішою формою захворювання, поширеність якої становить 1 на 50 000-100 000 осіб.1 Хоча хвороба Гоше може виникати в будь-якій з етнічних груп, особливо висока поширеність хвороби Гоше 1 типу спостерігається в окремих етнічних групах, зокрема серед євреїв ашкеназі: поширеність цього захворювання може досягати приблизно 1 на 850 осіб. 1 Вважається, що більш ніж 90% всіх випадків хвороби Гоше становить 1 тип захворювання.1

Хвороба Гоше 2 та 3 типу зустрічається рідко, поширеність цих типів становить <1 на 100 000 осіб.2

Більш висока поширеність захворювання 3 типу зареєстрована у пацієнтів з провінції Норрботтен в Швеції.3

Як і для будь-якого рідкісного захворювання, точну кількість осіб, які мають хворобу Гоше, визначити складно.

MAT-UA-2101034

27.07.2021

 
Якщо Ви хочете дізнатися більше про симптоми, діагностику та лікування рідкісних захворювань, ознайомитись з практичними статтями, а також переглянути відео-лекції експертів в даній галузі – як українських, так і іноземних – отримайте персональний доступ до розділу «Рідкісні захворювання», розміщеному на освітньому порталі для лікарів Docsfera.


 
Даний розділ призначено для фахівців у галузі охорони здоров'я, які хочуть навчитися вчасно розпізнавати симптоми орфанних захворювань, або вже ведуть пацієнтів з таким діагнозом.


 
У лікарів, які зареєструвалися на даному порталі, також є доступ до інтерактивних клінічних випадків – симуляторів з діагностики рідкісних захворювань, які розроблені на основі історій хвороб реальних пацієнтів.
Для створення Вашого особистого кабінету на порталі, заповніть, будь ласка, форму зворотного зв’язку з відміткою «я хочу отримати доступ на Docsfera»

Перейти на Docsfera